liczba produktów: 0
wartość zakupów: 0
 
Geowłoknina Typar
 
        Geowłóknina Typar® to niezwykła struktura włókniny, która znajduje od wielu lat zastosowanie m.in. w budownictwie i ogrodnictwie. Wieloletnie doświadczenia w ponad 50-u krajach dowiodły, że Typar® jest włókniną o niezwykłej wytrzymałości i szerokich możliwościach zastosowania nawet w bardzo trudnych warunkach konstrukcyjnych dróg, zarówno na terenach pustynnych jak i obszarach oblodzonych. Dlatego też Typar® jest dobrze znany i wysoko oceniany przez konstruktorów i przedsiębiorców budowlanych.

Funkcje geowłóknin Typar
® SF

Separacja
Użycie
Typar®-u SF oznacza następujące korzyści:
  • Oszczędność kruszywa
  • Lepsze zagęszczenie
    wyższa nośność
    ograniczenie koleinowania
  • poprawa mrozoodporności podłoża

Stabilizacja

Typar® SF stabilizuje i wzmacnia podłoże zapobiegając tym samym powstawaniu kolein

Filtracja
Typar® SF umożliwia powstanie naturalnego filtra gruntowego tworząc przy tym efektywny system filtracyjny. Płynąca woda przez Typar® SF w drenażu przyczynia się do wypłukania drobnych cząstek gruntu w sąsiedztwie geowłókniny co prowadzi do utworzenia naturalnego filtra gruntowego przy jej powierzchni. Przez to uniemożliwiona jest dalsza wewnętrzna erozja gruntu.

... Filtracja po długim okresie czasu:

Znikoma kolmatacja
Typar® SF zapobiega kolmatacji. Struktura Typar®-u SF jest tak zwarta że nie jest możliwe osadzanie się cząstek gruntu w strukturze materiału.

Wodoprzepuszczalność
Wodoprzepuszczalność systemu: grunt-geowłóknina określona jest przez wodoprzepuszczalność gruntu.
Typar® SF ogólnie rzecz biorąc ma relatywnie dużą przepuszczalność w stosunku do gruntu i dlatego znakomicie nadaje się do zastosowań filtracyjnych.

...pod obciążeniem
W przeciwieństwie do innych geowłóknin wodoprzepuszczalność  Typar®-u SF pod obciążeniem pozostaje niezmienna.

...także szerokość porów przy naprężeniu pozostaje niezmienna
Jako zwarty filtr z termicznie utwardzonych włókien szerokość porów  Typar®-u SF nie ulega redukcji pod obciążeniem ani zwiększeniu podczas naciągnięcia. Dlatego stabilna wymiarowo szerokość porów oraz efektywna filtracja występują przez cały okres użytkowania geowłókniny.

Typar SF posiada bardzo dobre właściwości we wszystkich kierunkach ponieważ składa się z włókien rozmieszczonych we wszystkich kierunkach, co przyczynia się do jednorodności materiału niezależnie od kierunku.

System jakości w firmie DuPont oraz końcowa kontrola Typar-u SF gwarantują doskonałą jednorodność produktu oraz identyczne właściwości dla wszystkich partii materiału.

Inne praktyczne zalety:
  • łatwy montaż ręczny
Rolkę Typar-u SF mogą łatwo przenieść dwie osoby. Cięcie materiału jest bardzo proste.
  • łatwe wbudowanie
Typar łatwo się rozwija. Dzięki ścisłej strukturze materiał nie nasiąka wodą i nie zwiększa swojej wagi a w warunkach zimowych dodatkowo nie zamarza. Dlatego Typar można zamontować nawet przy złej pogodzie i w warunkach zimowych.
  • prostsza logistyka
Dzięki zwartości materiału średnica rolek jest niewielka przez co oszczędza się przestrzeń ładunkową i ułatwia transport.

Ponieważ większość najczęściej sprzedawanych geowłóknin Typar® występuje w naszej ofercie w rolkach 5,2m x 100 do 200mb (tabela formatów poniżej), w sezonie budowlanym istnieje możliwość odpłatnego docięcia dowolnej ilości metrów. Szczegóły takiej usługi do uzgodnienia.

Typy Typar®
Format rolki
SF 27
5,2 x 200m
SF 27
2,1 x 200m
SF 32
5,2 x 200m
SF 37
5,2 x 150m
SF 40
5,2 x 150m
SF 44
5,2 x 150m
SF 59
5,2 x 100m
SF 56
5,2 x 100m
SF 65
5,2 x 100m
SF 77
5,2 x 100m
SF 94
5,2 x 100m
SF 111
5,2 x 100m

Do pobrania:

dane techniczne i zastosowania geowłoknin TYPAR SF
 
 BEZPIECZNE ZAKUPY
Gwarancja
Zwroty
Reklamacje
O FOLIACH
FAQ
Porady
PRZYDATNE INFORMACJE
Sieć dystrybucji
Linki